Sport

FABULOS: Lewandowski înscrie 5 goluri în 9 minute

Lewandowski înscrie cele mai rapide 5 goluri din isotria Bundesligii

Marţi seara, campioana Germaniei Bayern Munchen a întâlnit în faţa propriilor suporteri pe VfL Wolfsburg, iar la pauză scorul nu le era deloc favorabil: 0-1, după un gol înscris de Caligiuri în minutul 26. Doar că polonezul Robert Lewandowski nu a fost de acord.

Lewandowski a intrat în teren după pauză şi a reuşit să depăşească nu unul, ci două recorduri diferite în Bundesliga, înscriind 5 goluri diferite în doar 9 minute. Astfel, atacantul polonez a reuşit să înscrie cele mai rapide 5 goluri din istoria Bundesligii. Iar primele trei goluri le-a înscris la distanţă de doar 4 minute unul de celălalt, realizând astfel cel mai rapid hat-trick din istoria primei ligi germane.

Iar reacţia antrenorului Pep Guardiola după cel de-al cincilea gol al lui Lewandowski (care este şi cel mai frumos dintre toate),  este genial şi reprezinbtăreacţia întregii lumi la aflarea performanţei atacantului de la Bayern.